Verdere ontwikkeling Zenderink dankzij herzien bestemmingsplan en exploitatieplan

Het afgelopen jaar heeft Rho Adviseurs in nauwe samenwerking met de gemeente Wierden gewerkt aan het bestemmingsplan ‘Zenderink, eerste herziening’ en het exploitatieplan ‘Zenderink Wierden, 5e herziening 2024’. We zijn trots te melden dat beide plannen zijn vastgesteld, zonder dat er beroep is ingediend, en dat de plannen inmiddels onherroepelijk zijn.

De herziening en vaststelling van het bestemmingsplan en het exploitatieplan zijn belangrijke mijlpalen die de verdere ontwikkeling van de woonwijk Zenderink mogelijk maken. Het nieuwe deel van de wijk Zenderink, gelegen in het noordoosten van Wierden, krijgt een mix van 34 woningen, waaronder 8 levensloopbestendige woningen. Zenderink staat bekend om zijn ruimtelijke opzet, groene karakter en duurzame inrichting. De wijk biedt ruimte voor verschillende woningtypen en voorziet in ruime kavels die kopers zelf kunnen bebouwen.

Beeld: toelichting bestemmingsplan © Gemeente Wierden

Exploitatieplan

De herziening van het bestemmingsplan vormde de aanleiding om ook het geldende exploitatieplan structureel te herzien. Hiervoor is het exploitatieplan ‘Zenderink, 5e herziening 2024’ opgesteld. De 5e herziening corrigeert de volgorde van ontwikkeling, waarbij nu eerst het oostelijk deel wordt ontwikkeld en daarna het westelijk deel. Kosten en opbrengsten zijn geactualiseerd en een meer consistente rekenmethodiek voor het gebied is uitgewerkt op basis van wetgeving en rechtspraak.

Beeld: schets bestemmingsplan © bron onbekend, gebruikt met toestemming van Gemeente Wierden

De kracht van Rho Adviseurs

In projecten waar ruimtelijke procedures en kostenverhaal samenkomen, komt de meerwaarde van Rho Adviseurs nadrukkelijk naar voren. Dat was ook het geval bij de plannen voor Zenderink in Wierden. De kennis en ervaring die we onder de Wro hebben opgedaan zijn ook nu, met het werken onder de Omgevingswet, heel waardevol en bruikbaar. Zo zijn de geleerde lessen toepasbaar bij wijzigingen van het omgevingsplan en het werken met regels kostenverhaal (met en zonder tijdvak).

Heb jij behoefte aan advies over het kostenverhaal en de ruimtelijke procedures onder de Omgevingswet? Neem dan gerust contact met ons op.

Michiel en Jody helpen je graag met ruimtelijke procedures en kostenverhaal!